Menü

Backslash 07. Hét - Heti hírek

Itt osztjuk meg veled az online marketinggel, digitalizációval és vállalkozással kapcsolatos tudásunkat - olvashatsz a digitális világ legújabb trendjeiről, webdesign és SEA stratégiákról, vagy akár tippeket és javaslatokat is kaphatsz a közösségi média jelenlétedhez.

Véget ért a 07. hét, és sok érdekes dolog történt ebben az időszakban is. Van néhány izgalmas hírünk számotokra. Először is foglalkozunk az új Snapchat funkcióval, amely lehetővé teszi, hogy élőben megoszd a tartózkodási helyedet az ismerőseiddel. Később megemlítjük, hogy a Twitter mostantól több felhasználó számára kínálja fel a Safety Mode opciót. A LinkedIn is új elemekkel bővítette a szolgáltatáslistáját, ezért összefoglaltuk a legfontosabb pontokat. Emellett a YouTube felvázolta, hogyan fogja megakadályozni a téves információk terjedését a platformján. Végezetül pedig néhány pillantást vetünk az Instagram összefoglalójára, amely a posztok, a Reel-ek és a sztorik legfontosabb rangsorolási tényezőiről számol be.

Tudj meg többet!

MOSTANTÓL MEGOSZTHATOD AZ ÉLŐ HELYZETEDET A SNAPCHAT-EN

A Snapchat egy új élő megosztási funkciót vezet be, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy valós időben osszák meg helyzetüket a Snap térképen keresztül kiválasztott barátaikkal. Az új Élő helyzet funkció lehetővé teszi, hogy egy vagy több barátoddal megoszd a helyzetedet egyszerre 15 percre, egy órára vagy nyolc órára, így azonnal tudhatják hol vagy. A térképmegjelenítés tetején egy mérőszámláló visszaszámolja a megosztási időt, és a kiválasztott kapcsolataiddal a privát csevegőablakodban megjelenik az élő helyzeted.

 

A felhasználók bármikor leállíthatják a helymeghatározást anélkül, hogy mások értesítést kapnának, így biztosítva az adatok védelmével kapcsolatos aggályok kiküszöbölését. A funkció alapértelmezés szerint ki is van kapcsolva, és a valós idejű tartózkodási helyed nem oszthatod meg egyszerre az összes Snap-barátoddal; ehelyett az egyes barátok profilján keresztül egyesével oszthatod meg az általad preferált kapcsolatokkal.

 

Az ötlet célja, hogy különösen a fiatalok biztonságát szolgálja. A Snap a funkció elindítása érdekében együttműködött az It’s On Us, nevű nonprofit vállalattal, amely a főiskolai kampuszokon elkövetett szexuális zaklatások felszámolása mellett kötelezte el magát. A remények szerint azáltal, hogy a Snap-felhasználók megoszthatják az alkalmazásban a tartózkodási helyüket, amikor hazatérnek vagy épp a kollégiumba, az a plusz védelem, hogy a kiválasztott barátaik figyelik a lépteiket, jelentősen javítja a személyes biztonságot.

 

Ez igen előnyös lehet, különösen a Snap népszerűségét tekintve a fiatalabbak körében. Vannak azonban hátrányai is. A féltékeny párok arra kényszeríthetik a partnerüket, hogy az alkalmazáson keresztül elárulják a tartózkodási helyüket, ami kellemetlen lehet, ha hagyod, hogy a rossz személy kövesse a tartózkodási helyedet.

 

A Snap ezt szeretné elkerülni azzal, hogy a felhasználóknak lehetőséget ad arra, hogy szabályozzák, ki láthatja a tevékenységüket, de lehetséges negatív következményekkel járhat, ha visszaélnek vele.

 

Csak az idő fogja megmutatni, hogy ezzel visszaélnek-e vagy sem, de elméletileg lehetővé kell tennie az emberek számára, hogy nyomon kövessék kiszolgáltatott barátaikat, és gondoskodjanak arról, hogy biztonságban hazaérkezzenek. A Snap felhasználók az alkalmazásban lévő barátaik profilján keresztül aktiválhatják majd az élő helymeghatározást, ahol testre szabhatják, hogy az egyes barátok mennyi ideig láthatják a tartózkodási helyüket.

A 'SAFETY MODE' MOSTANTÓL TÖBB EMBER SZÁMÁRA ELÉRHETŐ A TWITTEREN

A Twitter nyilvánosságra hozta, hogy az új ‘Safety Mode‘ funkciója négy hónapos tesztelés után már több felhasználó számára elérhető. A Safety Mode alapvetően az automatikus blokkolás kicsinyített változata, amely a rendszer automatikus felismerésén alapul. Egyes felhasználók mostantól az alkalmazás "Adatvédelem és biztonság" menüpontja alatt férhetnek hozzá a Safety Mode funkcióhoz, amely a fentiek szerint 7 napra automatikusan blokkolja az erősen kockázatos fiókokat.

 

Ebben a tekintetben a problémás fiókok azok, amelyek potenciálisan káros szavakat használnak, valamint azok, amelyek számos megválaszolatlan üzenetet vagy @mentiont küldtek másoknak.

 

Az elképzelés szerint ez segíthet a felhasználóknak elkerülni a negatív következményeket - ha például egy vitatott tweetre sok negatív választ kapunk (szándékosan vagy nem szándékosan), bekapcsolhatjuk a Safety Mode-t, és a Twitter számítógépei blokkolni fogják ezeket az említéseket.

 

És mivel a Twitter felháborodási ciklusa általában csak néhány órán át tart, valószínűleg csak egy-két napba telik, amíg a dolgok lecsillapodnak - így ha hibát követsz el, a lehetőség segíthet enyhíteni a platformon történő felháborodással és sértegetésekkel járó érzelmi stresszt. Bár egyes felhasználóknak abban is segíthet, hogy elkerüljék a felelősségre vonást és tetteik következményeit.

 

Ha egy racionálisnak vagy elfogadhatónak tűnő véleményt vagy megjegyzést rosszul értelmeznek, az stresszessé válhat, ahogy a retweetek és említések száma növekszik, és elgondolkodunk a hírnevére vagy státuszra gyakorolt szélesebb körű következményeken. Az ilyen hibáknak legtöbbször nincsenek hosszú távú következményei, de a legtöbb egyén nem akar a figyelem középpontjába kerülni, így ha rossz döntést hozott, ez egy kellemes, rövid távú megoldás lehet.

A LINKEDIN A "SZOLGÁLTATÁSOK" LISTÁJÁNAK FRISSÍTÉSÉVEL SEGÍTI A SZABADÚSZÓKAT

A LinkedIn két új aspektussal bővítette Szolgáltatási oldalait, lehetővé téve a szabadúszók és kisvállalkozások számára, hogy a LinkedIn profiljukon felsorolják és megtalálják az általuk kínált szolgáltatásokat. A LinkedIn 2019-ben először bevezetett Szolgáltatások listái a profil beállítási lehetőségei között érhetők el, és a szerződéses munkavállalók számára kapcsolódnak a LinkedIn Szolgáltatások piacteréhez is.

 

A további szempontok több lehetőséget biztosítanak arra, hogy szolgáltatásainknak listáját nagyobb hitelességgel ruházzuk fel. Kezdetnek a LinkedIn mostantól lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy LinkedIn Cégoldalukat összekapcsolják a Szolgáltatási listájukkal.

 

A LinkedIn szerint:

 

"A Szolgáltatási Oldal a személyes profilokhoz kapcsolódik, míg a LinkedIn Oldal egy vállalathoz kapcsolódik. Az oldalak összekapcsolása közvetlen utat kínál egy LinkedIn Oldalról a Szolgáltatás oldalra, hogy a potenciális ügyfelek megtekinthessék az általunk nyújtott szolgáltatásokat. Az összekapcsolt Oldalunk információi asztali gépen történő megtekintéskor is megjelennek a Szolgáltatási oldalon."

 

Ha tehát kis- vagy középvállalkozásának vagy tanácsadó cégünknek van üzleti oldala, akkor most létrehozhatunk egy linket a Szolgáltatások kijelzője és az oldal között. Az oldal összekapcsolási lehetőség csak az egy adminisztrátorral rendelkező LinkedIn Céges oldalak számára érhető el, és egyelőre csak az oldal asztali verzióján keresztül, annak ellenére, hogy a kisvállalkozásoknak szól. Lényegében ez egy módja annak, hogy a szolgáltatások listájára építhessünk, és nagyobb kontextust adjunk a vállalatunknak és a képességeinknek.

 

A LinkedIn továbbá lehetővé teszi a tagok számára, hogy médiabemutatót helyezzenek el szolgáltatási oldalaikon. Ezt a területet arra használhatjuk, hogy a potenciális ügyfeleknek ízelítőt adjunk arról, hogy mire vagyunk képesek, bemutatva néhány, a szolgáltatásainkhoz kapcsolódó kedvenc sajtóprojektet. Ez ismét több lehetőséget ad arra, hogy kontextust és hitelességet adjunk szolgáltatásainknak bemutatásához azáltal, hogy többet mutatunk be abból, amit csinálunk, vagy ahogyan azt már elismerték.

A YOUTUBE BEJELENTETTE, HOGYAN FOGJA MEGÁLLÍTANI A TÉVES INFORMÁCIÓK TERJEDÉSÉT A PLATFORMON

A YouTube friss áttekintést adott ki a téves információk YouTube-klipeken keresztül történő terjedése elleni küzdelemre irányuló fejlődő erőfeszítéseiről, amely némi fényt derít a platform számos problémájára, és arra, hogy miként vizsgálja az aggodalmak kezelésére vonatkozó lehetőségeit. Komoly problémáról van szó, mivel a YouTube-ot a Facebook-hoz hasonlóan gyakran a hamis és potenciálisan veszélyes tartalmak forrásaként azonosítják, a YouTube ajánlásai pedig egyre mélyebb feketelyukba rántják a felhasználókat a téves információkkal.

 

A YouTube azt állítja, hogy dolgozik az ügyön, és három kritikus területre összpontosít.

 

Az első a téves információk azonosítása, mielőtt azok elterjednének, ami a YouTube szerint különösen nehéz lehet az újonnan megjelenő összeesküvés-elméletek és félretájékoztatási kampányok esetében, mivel nem tudja frissíteni az automatikus felismerő algoritmusait, ha nem áll rendelkezésre jelentős mennyiségű videó, amelyen a rendszereit betaníthatná.

 

A YouTube azt mondja, hogy olyan módszereket keres, amelyekkel fejlesztheti rendszereit ezen a területen, és minimalizálhatja a káros tartalmak terjedését, amint azok felbukkannak, különösen a friss hírek körül.

 

A YouTube-tartalmak platformokon keresztüli megosztása és YouTube-on kívüli népszerűsítése a második terület, amelyre figyelmet fordítanak. A YouTube azt állítja, hogy bármilyen módosítást elvégezhet az alkalmazásán, de ha az emberek más csatornákon osztják meg újra a tartalmakat, vagy más weboldalakon ágyazzák be a YouTube-anyagokat, akkor a YouTube számára nehezebbé válik a tartalom terjedésének szabályozása, ami további akadályokat gördít az ellenőrzés elé.

 

Végezetül, a különböző gondolkodásmódok és az információforrásokhoz való eltérő hozzáállás miatt a YouTube azt állítja, hogy világszerte kiterjeszti hamis információ elleni erőfeszítéseit. A regionális eltérések figyelembe vétele érdekében az egyetlen módja a probléma kezelésének az, hogy minden helyszínen több munkatársat vesznek fel, és specifikusabb tartalommoderációs központokat és folyamatokat építenek ki. Még így is kérdéses, hogy a korlátozások hogyan érvényesülhetnek a határokon átnyúlóan - például az egyik zónában megjelenő tartalomra vonatkozó értesítésnek más zónákban is meg kell-e jelennie?

 

Végső soron nincsenek egyértelmű válaszok, de érdemes elgondolkodni a különböző kérdéseken, amelyekkel a YouTube szembesül, miközben megpróbálja javítani a működését.

ITT VANNAK A LEGFONTOSABB RANGSOROLÁSI TÉNYEZŐK AZ INSTAGRAM POSZTOK ESETÉBEN

Szeretnéd mélyebben megérteni, hogy milyen fontos szempontok befolyásolják az Instagram-posztjaid elérését? Az Instagram tavaly részletesen bemutatta, hogy a vállalat milyen sok paramétert vesz figyelembe annak kiválasztásakor, hogy hogyan rangsorolja a feed posztokat, a történeteket és a Reeleket az egyes felhasználók feedjében. Az Instagram most közzétett néhány rövid összefoglalót ezekről a változókról, így szem előtt tarthatod őket, amikor a platform stratégiádat alakítod ki.

 

Kezdetnek nézzük át a feedbejegyzések és a Sztorik legfontosabb rangsorolási mutatóit:

 

Információk a posztról - Ezek a mutatók arról szólnak, hogy mennyire népszerű egy poszt - például hány embernek tetszett -, valamint alapvetőbb információk magáról a tartalomról, például mikor töltötték fel, milyen hosszú, ha videóról van szó, és milyen helyszínt társítottak hozzá, ha van ilyen.

 

Információk a szerzőről - Ez segít az Instának kitalálni, mennyire érdekes számodra az illető, és olyan dolgokat tartalmaz, mint például, hogy az elmúlt hetekben hányszor léptek vele interakcióba az emberek.

 

Az aktivitásod - Ez olyan jelzéseket tartalmaz, mint például, hogy hány posztot lájkoltál, ami segít az Instagramnak kitalálni, hogy mi érdekelhet téged.

 

A valakivel való interakciós előzmények - Ez azt mutatja meg a vállalatnak, hogy mennyire érdekelnek téged általában az adott személy bejegyzései. Ha például nem kommentáljátok egymás bejegyzéseit például.

 

Mivel az Instagram a TikTok-kal versenyez, a Reelsnek saját algoritmusa van. A TikTok algoritmusa finoman igazodik a felhasználók érdeklődési köréhez, és ahogy görgetsz az alkalmazásban, gyorsan alkalmazkodik, hogy többet mutasson abból, ami érdekel, hasonlóan ahhoz, ahogy az Instagram Reels algoritmusa is bővül. A Reels esetében a fókuszelemek átrendeződtek, így a Reels streamben való részvételed elsőbbséget élvez a posztra és szerzőjére vonatkozó információkkal szemben, ahogyan a fő feedben is. Az Insta kutatása alapján ezek a legfontosabb mutatók a Reels számára:

 

Az aktivitásod - Az Instagram nyomon követi, hogy például mely Reelseket lájkoltad, kommentelted vagy léptél interakcióba velük a közelmúltban. Ezek a jelek segítenek nekik meghatározni, hogy milyen tartalmak érdekelhetnek téged.

 

Az interakciós múltad a posztolóval - A Felfedezéshez hasonlóan a videót valószínűleg olyan valaki készítette, akiről még sosem hallottál, de ha korábban már interakcióba léptél vele, az azt jelzi a vállalatnak, hogy érdekel téged, amit megosztott.

 

Információk a Reel-ről - Ez magában foglalja a videó tartalmára vonatkozó információkat, például a hangsávot, a videó pixeleken és teljes képkockákon alapuló felfogóképességet és a népszerűséget.

 

Információ a posztoló személyéről - Az Instagram a népszerűséget használja arra, hogy segítsen megtalálni a legkülönbözőbb emberektől származó, lebilincselő anyagokat, és mindenkinek lehetőséget kínáljon arra, hogy elérje a célközönségét.

 

Ezekkel a gyors áttekintésekkel az Instagram nem adott ki új információkat, de érdemes észrevenni a különbségeket, és hasznos lehet, ha ezeket a listákat kéznél tartod, miközben azon gondolkodsz, hogyan javíthatnád az Instagram anyagod teljesítményét.

ZÁRÓ SZAVAK

Őszintén reméljük, hogy ma valami újat tanultál, és jobban megismerkedtél a Snapchat, a Twitter, a LinkedIn, a YouTube és az Instagram új funkcióival és frissítéseivel.

 

Szeretnél többet megtudni? Mi mindig itt vagyunk, hogy segítsünk neked! Bátran lépj kapcsolatba velünk bármikor! Maradjon résen, archetype!

Referenciák:

Hutchinson, A. (2022, February 18). Snapchat adds new live location feature to help keep users safe. Social Media Today. Retrieved February 22, 2022, from https://www.socialmediatoday.com/news/snapchat-adds-new-live-location-feature-to-help-keep-users-safe/619136/

Hutchinson, A. (2022, February 15). Twitter expands new ‘safety mode’ auto-block option to more users. Social Media Today. Retrieved February 22, 2022, from https://www.socialmediatoday.com/news/twitter-expands-new-safety-mode-auto-block-option-to-more-users/618907/

Hutchinson, A. (2022, February 17). LinkedIn adds new elements to its ‘services’ listings to help freelancers generate business. Social Media Today. Retrieved February 22, 2022, from https://www.socialmediatoday.com/news/linkedin-adds-new-elements-to-its-services-listings-to-help-freelancers-g/619082/

Hutchinson, A. (2022, February 17). YouTube outlines its evolving efforts to combat the spread of harmful misinformation. Social Media Today. Retrieved February 22, 2022, from https://www.socialmediatoday.com/news/youtube-outlines-its-evolving-efforts-to-combat-the-spread-of-harmful-misin/619051/

Hutchinson, A. (2022, February 17). Instagram shares new overviews of the key ranking factors for feed posts, stories and reels. Social Media Today. Retrieved February 22, 2022, from https://www.socialmediatoday.com/news/instagram-shares-new-overviews-of-the-key-ranking-factors-for-feed-posts-s/619076/

Legutóbbi bejegyzések.

Backslash 07. Hét - Heti hírek

Itt osztjuk meg veled az online marketinggel, digitalizációval és vállalkozással kapcsolatos tudásunkat - olvashatsz a digitális világ legújabb trendjeiről, webdesign és SEA stratégiákról, vagy akár tippeket és javaslatokat is kaphatsz a közösségi média jelenlétedhez.

Olvass tovább

Kapcsolat

Beszélgessünk egy kávé mellett.

SEND OVER YOUR REQUEST.

OFFICES.

Bécs
Budapest
Zürich