Szeretnéd mélyebben megérteni, hogy milyen fontos szempontok befolyásolják az Instagram-posztjaid elérését? Az Instagram tavaly részletesen bemutatta, hogy a vállalat milyen sok paramétert vesz figyelembe annak kiválasztásakor, hogy hogyan rangsorolja a feed posztokat, a történeteket és a Reeleket az egyes felhasználók feedjében. Az Instagram most közzétett néhány rövid összefoglalót ezekről a változókról, így szem előtt tarthatod őket, amikor a platform stratégiádat alakítod ki.
Kezdetnek nézzük át a feedbejegyzések és a Sztorik legfontosabb rangsorolási mutatóit:
Információk a posztról - Ezek a mutatók arról szólnak, hogy mennyire népszerű egy poszt - például hány embernek tetszett -, valamint alapvetőbb információk magáról a tartalomról, például mikor töltötték fel, milyen hosszú, ha videóról van szó, és milyen helyszínt társítottak hozzá, ha van ilyen.
Információk a szerzőről - Ez segít az Instának kitalálni, mennyire érdekes számodra az illető, és olyan dolgokat tartalmaz, mint például, hogy az elmúlt hetekben hányszor léptek vele interakcióba az emberek.
Az aktivitásod - Ez olyan jelzéseket tartalmaz, mint például, hogy hány posztot lájkoltál, ami segít az Instagramnak kitalálni, hogy mi érdekelhet téged.
A valakivel való interakciós előzmények - Ez azt mutatja meg a vállalatnak, hogy mennyire érdekelnek téged általában az adott személy bejegyzései. Ha például nem kommentáljátok egymás bejegyzéseit például.
Mivel az Instagram a TikTok-kal versenyez, a Reelsnek saját algoritmusa van. A TikTok algoritmusa finoman igazodik a felhasználók érdeklődési köréhez, és ahogy görgetsz az alkalmazásban, gyorsan alkalmazkodik, hogy többet mutasson abból, ami érdekel, hasonlóan ahhoz, ahogy az Instagram Reels algoritmusa is bővül. A Reels esetében a fókuszelemek átrendeződtek, így a Reels streamben való részvételed elsőbbséget élvez a posztra és szerzőjére vonatkozó információkkal szemben, ahogyan a fő feedben is. Az Insta kutatása alapján ezek a legfontosabb mutatók a Reels számára:
Az aktivitásod - Az Instagram nyomon követi, hogy például mely Reelseket lájkoltad, kommentelted vagy léptél interakcióba velük a közelmúltban. Ezek a jelek segítenek nekik meghatározni, hogy milyen tartalmak érdekelhetnek téged.
Az interakciós múltad a posztolóval - A Felfedezéshez hasonlóan a videót valószínűleg olyan valaki készítette, akiről még sosem hallottál, de ha korábban már interakcióba léptél vele, az azt jelzi a vállalatnak, hogy érdekel téged, amit megosztott.
Információk a Reel-ről - Ez magában foglalja a videó tartalmára vonatkozó információkat, például a hangsávot, a videó pixeleken és teljes képkockákon alapuló felfogóképességet és a népszerűséget.
Információ a posztoló személyéről - Az Instagram a népszerűséget használja arra, hogy segítsen megtalálni a legkülönbözőbb emberektől származó, lebilincselő anyagokat, és mindenkinek lehetőséget kínáljon arra, hogy elérje a célközönségét.
Ezekkel a gyors áttekintésekkel az Instagram nem adott ki új információkat, de érdemes észrevenni a különbségeket, és hasznos lehet, ha ezeket a listákat kéznél tartod, miközben azon gondolkodsz, hogyan javíthatnád az Instagram anyagod teljesítményét.